ترفندهایی برای افزایش سئو سایت

تمام سایت‎ها تلاش میکنند تا کارهایی بر روی وبسایت خود انجام دهند تا موجب افزایش سئو سایت شود. ارتقاء سایت در گوگل در برخی از کلیدواژه ها بسیار سخت است زیرا در آن کلیدواژه ها رقابت زیادی وجود دارد. برای سنجش میزان ترافیک یک کلید واژه میتوان از ابزارهایی که گوگل در اختیار کاربران قرار داده است استفاده کرد. این ابزارها برای افزایش سئو سایت بسیار کاربردی میباشند. پیش از هر کاری باید از طراح سایت خود بخواهید تا ابزار های مناسب گوگل مانند گوگل آنالیز و گوگل سرچ کنسول را به سایت شما متصل کند. از طریق این دو ابزار به راحتی میتوانید سایت خود را بررسی کنید و نحوه عملکرد سایت را اندازه گیری کنید.

افزایش سئو سایت 4این دو ابزار قدرتمند گوگل با دادن آمار و ارقام بسیار دقیق سعی در بهبود سایت شما دارند. شما با مطالعه این آمار میتوانید سایت خود را برای کاربران بهبود ببخشید که در نهایت موجب افزایش سئو سایت شما میشود.

کار کردن با ابزارهای گوگل شاید در ابتدا برایتان کمی سخت باشد. سعی کنید حتما آموزش نحوه آمارگیری و معانی و مفاهیم جداول این دو ابزار را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید به درستی سایت خود را تحلیل کنید.

افزایش سئو سایت13این دو ابزار قابلیت‎های شگفت انگیزی را برای شما فراهم میکنند. به عنوان مثال شما میتوانید از طریق گوگل آنالیز میزان ورودی های سایت، جنسیت کاربران، سن کاربران، جغرافیای کاربران و … را مشاهده و آنالیز کنید. تک تک این آمارها سبب میشود تا شما با دید بیشتری نسبت به تغییرات سایت خود اقدام کنید و سایت خود را مطابق با علاقه‎مندی های کاربران خود تغییر دهید.

افزایش سئو سایت 9

ابزارهای گوگل چه تاثیری در افزایش سئو سایت دارند

با توجه به اینکه بیشترین میزان جستجوها در موتور جستجو گوگل انجام میشود، بهترین کار برای افزایش سئو سایت رعایت راهکارهایی است که گوگل به صاحبان سایت معرفی میکند.

موتور جستجو گوگل دارای ربات‎های مختلفی میباشد. که هر یک از این ربات‎ها بررسی‎های مختلفی را بر روی سایت شما انجام میدهند. این ربات‏ها هر روز قوی تر و پیشرفته تر میشوند. یکی از دلایل گوگل برای آپدیت ربات‎ها نمایش سایت های مفید و بهتر به کاربران است. گوگل سعی دارد که بهترین و معتبرترین سایت‎ها را به کاربران در نتایج خود نمایش دهد. پس به همین دلیل روی محوا و کد نویسی سایت بسیار حساس است. پس حتما باید به هنگام طراحی سایت وردپرس، جوملا و … دقت داشته باشید که تا حد امکان بهینه سازی های لازم را جهت افزایش سئو سایت خود انجام دهید.

افزایش سئو سایت 8

بهینه سازی سایت برای افزایش سئو سایت

فشرده سازی کدها

پیش از هر چیزی باید از طراح سایت خود بخواهید تا کدهای سایت را به صورت فشرده دربیاورد. هر چه بین خطوط کدهای سایت فاصله بیشتری باشد سرعت بالا آمدن سایت شما کاهش پیدا میکند. هر چه سایت شما کند تر باشد احتمال خروج کاربران از سایت شما افزایش پیدا میکند. پس اگر برای شما جذب کاربر و مشتری مهم است باید دقت کنید که سایتتان حتما با سرعت بالایی بالا بیاید. در غیر این صورت مشتری را از دست داده اید.

افزایش سئو سایت 7

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

حتما موقع تحویل سایت، سایت را در گوشی، تبلت، دسکتاپ و لپ تاپ بررسی کنید. ریسپانسیو بودن سایت یکی از مهمترین عوامل در افزایش سئو سایت است.

امروزه با توجه به اینکه گوشی‎های لمسی وارد بازار شده است بیشتر سرچ‌ها و بازدیدها از سایت با گوشی موبایل انجام میشود. در صورتیکه سایت شما در گوشی موبایل نمایش خوبی نداشته باشد بسیاری از کاربران از سایت شما خارج میشوند. که این خروج از سایت مانع از افزایش سئو سایت شما میشود. البته لازم به ذکر است که گوگل خود سایت شما را از دید کاربران موبایلی بررسی میکند و در صورتیکه سایت شما برای کاربران مناسب نباشد در گوگل سرچ کنسول به شما اخطار میدهد.

افزایش سئو سایت 12

سعی کنید سایت را به گونه‎ای طراحی کنید که دسترسی ها برای کاربران موبایلی راحت و آسان باشد.

سعی کنید اندازه فونت در گوشی مناسب باشد و خیلی ریز و خیلی درشت نباشد. اگر فونت ریز باشد و کاربر نیاز به زوم کردن صفحه داشته باشد سایت شما از گوگل امتیاز منفی میگیرد.

افزایش سئو سایت 6

کاهش حجم تصاویر

باید دقت داشته باشید که عکس‏ با حجم بالا را در سایت خود آپلود نکنید. حتما توسط فتوشاپ و سایت های فشرده سازی عکس حجم آن را کم کنید. هر چه حجم عکس کمتر باشد سرعت بالا آمدن سایت شما بیشتر میشود.

سعی کنید از سایت هایی استفاده کنید که علاوه بر کم کردن حجم عکس، کیفیت عکس را کاهش ندهند.

برای نمونه میتوانید از سایت tinypng.com برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید. برای استفاده از این سایت باید حتما از فیلتر شکن استفاده کنید. در غیر این صورت سایت را برای شما باز نخواهد کرد.

افزایش سئو سایت 11

بارگزاری تصاویر با حجم بالا علاوه بر اینکه سرعت سایت را پایین میاورد، باعث پر شدن حجم هاست نیز میشود. با توجه به اینکه برای رقابت در دنیای وب باید هر روز مقاله جدید در سایت گذاشته شود و هر مقاله هم دارای چندین عکس است، این مورد اهمیت بیشتری پیدا میکند.

افزایش سئو سایت 5

ریسایز کردن تصاویر سایت

از طراح سایت خود بخواهید تا سایز تصاویر داخل سایت را به شما بدهد و شما تصاویر را مطابق با آن سایز ریسایز کنید و از قرار دادن تصاویر بزرگتر در قالبی کوچک بپرهیزید. این مورد در افزایش و کاهش سرعت سایت شما بسیار موثر خواهد بود. پس اگر افزایش سئو سایت برای شما مهم است حتما از تصاویر بهینه در سایت خود استفاده کنید.

افزایش سئو سایت 3

برقراری امنیت سایت برای افزایش سئو سایت

یکی از مسائل بسیار مهم برای گوگل، نمایش سایت‎های ایمن به کاربران است. در صورتیکه سایت شما دارای بدافزار باشد و یا توسط هکرها هک شده باشد گوگل از نمایش سایت شما به کاربران خودداری میکند. درصورتیکه از سیستم مدیریت محتوا برای سایت خود استفاده کرده اید حتما از کیفیت افزونه‎هایی که نصب کردید مطمئن شوید. از نصب تعداد زیادی افزونه خودداری کنید.

سعی کنید طراحی سایت وردپرس، جوملا و … را به فردی ماهر بسپارید تا به جای نصب افزونه بتواند تا حد امکان با کدنویسی تغییرات را بر روی سایت شما اعمال کند. (به عنوان مثال برای تغییر فونت سایت به راحتی میتوان با نوشتن چند خط کد تمام فونت یک سایت را تغییر داد. این در حالیست که افراد مبتدی برای تغییر فونت سایت از افزونه استفاده