ترفندهایی برای افزایش سئو سایت

تمام سایت‎ها تلاش میکنند تا کارهایی بر روی وبسایت خود انجام دهند تا موجب افزایش سئو سایت شود. ارتقاء سایت در گوگل در برخی از کلیدواژه ها بسیار سخت است زیرا در آن کلیدواژه ها رقابت زیادی وجود دارد. برای سنجش میزان ترافیک یک کلید واژه میتوان از ابزارهایی که گوگل در اختیار کاربران قرار داده است استفاده کرد. این ابزارها برای افزایش سئو سایت بسیار کاربردی میباشند. پیش از هر کاری باید از طراح سایت خود بخواهید تا ابزار های مناسب گوگل مانند گوگل آنالیز و گوگل سرچ کنسول را به سایت شما متصل کند. از طریق این دو ابزار به راحتی میتوانید سایت خود را بررسی کنید و نحوه عملکرد سایت را اندازه گیری کنید.

افزایش سئو سایت 4این دو ابزار قدرتمند گوگل با دادن آمار و ارقام بسیار دقیق سعی در بهبود سایت شما دارند. شما با مطالعه این آمار میتوانید سایت خود را برای کاربران بهبود ببخشید که در نهایت موجب افزایش سئو سایت شما میشود.

کار کردن با ابزارهای گوگل شاید در ابتدا برایتان کمی سخت باشد. سعی کنید حتما آموزش نحوه آمارگیری و معانی و مفاهیم جداول این دو ابزار را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید به درستی سایت خود را تحلیل کنید.

افزایش سئو سایت13این دو ابزار قابلیت‎های شگفت انگیزی را برای شما فراهم میکنند. به عنوان مثال شما میتوانید از طریق گوگل آنالیز میزان ورودی های سایت، جنسیت کاربران، سن کاربران، جغرافیای کاربران و … را مشاهده و آنالیز کنید. تک تک این آمارها سبب میشود تا شما با دید بیشتری نسبت به تغییرات سایت خود اقدام کنید و سایت خود را مطابق با علاقه‎مندی های کاربران خود تغییر دهید.

افزایش سئو سایت 9

ابزارهای گوگل چه تاثیری در افزایش سئو سایت دارند

با توجه به اینکه بیشترین میزان جستجوها در موتور جستجو گوگل انجام میشود، بهترین کار برای افزایش سئو سایت رعایت راهکارهایی است که گوگل به صاحبان سایت معرفی میکند.

موتور جستجو گوگل دارای ربات‎های مختلفی میباشد. که هر یک از این ربات‎ها بررسی‎های مختلفی را بر روی سایت شما انجام میدهند. این ربات‏ها هر روز قوی تر و پیشرفته تر میشوند. یکی از دلایل گوگل برای آپدیت ربات‎ها نمایش سایت های مفید و بهتر به کاربران است. گوگل سعی دارد که بهترین و معتبرترین سایت‎ها را به کاربران در نتایج خود نمایش دهد. پس به همین دلیل روی محوا و کد نویسی سایت بسیار حساس است. پس حتما باید به هنگام طراحی سایت وردپرس، جوملا و … دقت داشته باشید که تا حد امکان بهینه سازی های لازم را جهت افزایش سئو سایت خود انجام دهید.

افزایش سئو سایت 8

بهینه سازی سایت برای افزایش سئو سایت

فشرده سازی کدها

پیش از هر چیزی باید از طراح سایت خود بخواهید تا کدهای سایت را به صورت فشرده دربیاورد. هر چه بین خطوط کدهای سایت فاصله بیشتری باشد سرعت بالا آمدن سایت شما کاهش پیدا میکند. هر چه سایت شما کند تر باشد احتمال خروج کاربران از سایت شما افزایش پیدا میکند. پس اگر برای شما جذب کاربر و مشتری مهم است باید دقت کنید که سایتتان حتما با سرعت بالایی بالا بیاید. در غیر این صورت مشتری را از دست داده اید.

افزایش سئو سایت 7

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

حتما موقع تحویل سایت، سایت را در گوشی، تبلت، دسکتاپ و لپ تاپ بررسی کنید. ریسپانسیو بودن سایت یکی از مهمترین عوامل در افزایش سئو سایت است.

امروزه با توجه به اینکه گوشی‎های لمسی وارد بازار شده است بیشتر سرچ‌ها و بازدیدها از سایت با گوشی موبایل انجام میشود. در صورتیکه سایت شما در گوشی موبایل نمایش خوبی نداشته باشد بسیاری از کاربران از سایت شما خارج میشوند. که این خروج از سایت مانع از افزایش سئو سایت شما میشود. البته لازم به ذکر است که گوگل خود سایت شما را از دید کاربران موبایلی بررسی میکند و در صورتیکه سایت شما برای کاربران مناسب نباشد در گوگل سرچ کنسول به شما اخطار میدهد.

افزایش سئو سایت 12

سعی کنید سایت را به گونه‎ای طراحی کنید که دسترسی ها برای کاربران موبایلی راحت و آسان باشد.

سعی کنید اندازه فونت در گوشی مناسب باشد و خیلی ریز و خیلی درشت نباشد. اگر فونت ریز باشد و کاربر نیاز به زوم کردن صفحه داشته باشد سایت شما از گوگل امتیاز منفی میگیرد.

افزایش سئو سایت 6

کاهش حجم تصاویر

باید دقت داشته باشید که عکس‏ با حجم بالا را در سایت خود آپلود نکنید. حتما توسط فتوشاپ و سایت های فشرده سازی عکس حجم آن را کم کنید. هر چه حجم عکس کمتر باشد سرعت بالا آمدن سایت شما بیشتر میشود.

سعی کنید از سایت هایی استفاده کنید که علاوه بر کم کردن حجم عکس، کیفیت عکس را کاهش ندهند.

برای نمونه میتوانید از سایت tinypng.com برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید. برای استفاده از این سایت باید حتما از فیلتر شکن استفاده کنید. در غیر این صورت سایت را برای شما باز نخواهد کرد.

افزایش سئو سایت 11

بارگزاری تصاویر با حجم بالا علاوه بر اینکه سرعت سایت را پایین میاورد، باعث پر شدن حجم هاست نیز میشود. با توجه به اینکه برای رقابت در دنیای وب باید هر روز مقاله جدید در سایت گذاشته شود و هر مقاله هم دارای چندین عکس است، این مورد اهمیت بیشتری پیدا میکند.

افزایش سئو سایت 5

ریسایز کردن تصاویر سایت

از طراح سایت خود بخواهید تا سایز تصاویر داخل سایت را به شما بدهد و شما تصاویر را مطابق با آن سایز ریسایز کنید و از قرار دادن تصاویر بزرگتر در قالبی کوچک بپرهیزید. این مورد در افزایش و کاهش سرعت سایت شما بسیار موثر خواهد بود. پس اگر افزایش سئو سایت برای شما مهم است حتما از تصاویر بهینه در سایت خود استفاده کنید.

افزایش سئو سایت 3

برقراری امنیت سایت برای افزایش سئو سایت

یکی از مسائل بسیار مهم برای گوگل، نمایش سایت‎های ایمن به کاربران است. در صورتیکه سایت شما دارای بدافزار باشد و یا توسط هکرها هک شده باشد گوگل از نمایش سایت شما به کاربران خودداری میکند. درصورتیکه از سیستم مدیریت محتوا برای سایت خود استفاده کرده اید حتما از کیفیت افزونه‎هایی که نصب کردید مطمئن شوید. از نصب تعداد زیادی افزونه خودداری کنید.

سعی کنید طراحی سایت وردپرس، جوملا و … را به فردی ماهر بسپارید تا به جای نصب افزونه بتواند تا حد امکان با کدنویسی تغییرات را بر روی سایت شما اعمال کند. (به عنوان مثال برای تغییر فونت سایت به راحتی میتوان با نوشتن چند خط کد تمام فونت یک سایت را تغییر داد. این در حالیست که افراد مبتدی برای تغییر فونت سایت از افزونه استفاده میکنند.)

افزایش سئو سایت 10

برای حفظ امنیت سایت باید کارهای بسیاری بر روی سایت شما انجام شود تا راه را برای هکرها بسته شود. این امور باید توسط کارشناسان طراحی سایت انجام شود.

اما از اموری که به امنیت سایت نیز مربوط میشود و صاحبان سایت هم میتوانند خودشان به تنهایی انجام دهند، خرید ssl برای دامین است. با خرید گواهینامه ssl موجب افزایش ایمنی سایت میشوید.

درصورتیکه در سایت شما راه‎های نفوذ هکرها بسته نباشد و اقدام به افزایش سئو سایت خود کنید، پس از ارتقاء به صفحه اول گوگل احتمال اینکه توسط رقبا هک شوید وجود دارد. همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که رقبا از هر راهی برای پیشی گرفتن از شما استفاده میکنند. پس بهتر است قبل از هر چیزی راه‎ های احتمالی ضرر و زیان را ببندید و سایت خود را ایمن کنید.

افزایش سئو سایت2

تولید محتوا مناسب برای افزایش سئو سایت

اگر میخواهید افزایش سئو سایت داشته باشید باید شروع به تولید محتوا کنید. نوشتن محتوا برای سایت از اصول بسیار زیادی برخوردار است و هر محتوایی را نمیتوانید بر روی سایت بارگزاری کنید.

تعداد کلمات یک متن، تعداد تصاویر به کار رفته در متن، عناوین متن و … همه دارای اصولی هستند که باید حتما به هنگام تولید محتوا این اصول را رعایت کرد.

به هیچ وجه از متون سایت‎های دیگر استفاده نکنید و متن را از جایی کپی نکنید. متن باید کاملا تازه و جدید باشد.

 

تولید محتوای نامناسب هیچ تاثیر مفیدی بر روی سایت شما نخواهد داشت. پس حتما پیش از تولید محتوا از نکاتی که باید در تولید محتوا رعایت شود آگاهی کسب کنید تا محتوایی را منتشر کنید که گوگل آن را محتوایی استاندارد بداند و به کاربران نشان دهد.

اگر میتوانید به صورت روزانه برای سایت اقدام به تولید محتوا کنید. این کار تاثیر بسیار خوبی در افزایش سئو سایت شما خواهد داشت.

افزایش سئو سایت1

تعریف کلمات کلیدی مناسب برای افزایش سئو سایت

صاحبان کسب و کارهای مختلف معمولا برای انتخاب کلیدواژه های مناسب در صنف کاری خود کمی دچار مشکل میشوند. شما باید سعی کنید کلید واژهایی را انتخاب کنید که توسط کاربران در گوگل جستجو میشوند. معمولا صاحبان کسب و کار به جای استفاده از کلیدواژه هایی که کاربران سرچ میکنند برای افزایش سئو سایت خود از کلیدواژه های تخصصی که شاید اصلا به گوش کاربران نخورده است استفاده میکنند. درصورتیکه که در کلیدواژه نامناسبی افزایش سئو سایت داشته باشید هیچ تاثیری در فروش و افزایش تعداد مشتریان شما نخواهد داشت. چراکه آن کلید واژه ممکن است اصلا توسط کسی جستجو نشود. پس اگر آن کلیدواژه اصلا جستجو نشود پس شما هم هرگز دیده نخواهید شد.

پیشنهاد رویال به شما عزیزان این است که حتما جهت انتخاب کلیدواژهای خود از یک سئوکار حرفه ای کمک بخواهید و امور سئو سایت خود را به فرد خبره بسپارید.

افزایش سئو سایت 19

تولید محتوا مناسب برای هر صفحه برای افزایش سئو سایت

سعی کنید برای هر صفحه محتوای مناسبی که مرتبط با آن صفحه هست بارگزاری کنید. به هیچ عنوان از یک متن تکراری در سایت خود استفاده نکنید. اگر میخواهید صفحه‎ای جدید در سایت خود ایجاد کنید حتما از قبل محتوای آن را آماده کنید و صفحه را با محتوای مناسب در سایت ایجاد کنید.

افزایش سئو سایت18

افزودن اصولی لینک های داخلی برای افزایش سئو سایت 

قرار دادن لینک های داخلی در صفحات در افزایش سئو سایت موثر می‎باشد. سعی کنید مطالب مرتبط به هم را به هم لینک کنید. با این کار کاربران با مطالعه سایت شما روی مطالب مرتبط کلیک کرده و از صفحات بیشتری از سایت شما بازدید میکنند. از طرفی هر چه کاربر در سایت بیشتر بماند به افزایش سئو سایت شما کمک کرده است. پس تا میتوانید مطالب جذاب و کاربردی به همراه لینک های داخلی در سایت بارگزاری کنید.

افزایش سئو سایت17

انتشار محتوای سایت در شبکه های اجتماعی برای افزایش سئو سایت

مقالاتی که در بخش بلاگ سایت بارگزاری میکنید را در شبکه های اجتماعی پخش کنید. پخش کردن مقالات در شبکه های اجتماعی باعث افزایش سئو سایت میشود.

به غیر از شبکه های اجتماعی میتوانید مقالات سایتتان را در سایت‌های رایگان نیز منتشر کنید. فراموش نکنید که مقالات را حتما به همراه لینک در سایت‎ها منتشر کنید.

افزایش سئو سایت 20

از سئو طبیعی برای افزایش سئو سایت استفاده کنید

برای افزایش سئو سایت خود هرگز سراغ سئو کلاه سیاه نروید. سئو کلاه سیاه ممکن است خیلی سریع سایت شما را به صفحه اول گوگل برساند اما این موفقیت طول زیادی نمیکشد که به شکست منجر میشود. ربات‎های گوگل بسیار پیشرفته هستند و قطعا در کمترین زمان ممکن شما را به عنوان یک خطاکار شناسایی میکنند و سایت شما را جریمه خواهند کرد. گاهی این جریمه ها خیلی سنگین خواهند بود. به عنوان مثال ممکن است گوگل برای همیشه سایت شما را از ایندکس خود خارج کند. که این به معنای مرگ یک وبسایت است. پس حتما از درستی کار سئوکار خود مطمئن باشید و صبر به خرج دهید تا به مرور سایتتان در کلیدواژه مورد نظر بالا بیاید.

افزایش سئو سایت16

انتخاب آدرس مناسب برای افزایش سئو سایت

url هر صفحه باید به درستی انتخاب شود. یکی از مواردی که در افزایش سئو سایت هر صفحه بسیار موثر است انتخاب درست url یا همان آدرس صفحه است. آدرس صفحه باید مرتبط با موضوع صفحه انتخاب شود و طولانی هم نباشد.

افزایش سئو سایت15

انتخاب عنوان مناسب برای هر صفحه برای افزایش سئو سایت

عنوان یک صفحه هم تاثیر بسیار زیادی در افزایش سئو سایت دارد. محتوای عنوان از همه‎ی محتواها اهمیت بیشتری دارد پس حتما برای انتخاب محتوای این بخش وقت زیادی را صرف کنید.

افزایش سئو سایت14

افزودن متن توضیحات برای تصاویر برای افزایش سئو سایت

سعی کنید برای تمام تصاویر داخل سایت متن توضیحات بنویسید و نام عکس را هم مرتبط با خود عکس بنویسید. گوگل توانایی آنالیز کردن تصاویر را ندارد و از توضیحات و اسم عکس میتواند متوجه شود که این عکس مربوط به چه موضوعی است. پس برای افزایش سئو سایت حتما نام عکس و توضیحات را مرتبط با محتوای عکس بگذارید.

راه های ارتباطی

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

1) استفاده از چت آنلاین که کارشناسان ما هر روز از ساعت 7الی 19 آماده پاسخ گویی به سوالات شما خواهند بود.
2) از طریق شماره تماس 09051081945 برای سفارش کار و یا ارتباط با واحد فروش.
3) ارسال پیشنهادات و انتقادات از طریق آدرس ایمیل.

Royal Web Designer

شبکه های مجازی ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت رویال می باشد.